A Nemzetközi Asztronautikai Szövetség tagjává választották a BME-t
A BME az első magyar egyetem, amit felvettek a szervezet tagjai közé.
A BME az első magyar egyetem, amit felvettek a szervezet tagjai közé.
Szeptember 29-ig kellett elküldenie a BME-nek a gólyatábori vizsgálat eredményét az oktatási jogok biztosának. Hiába kerestük ezzel kapcsolatban az egyetemet, kérdéseinkre eddig nem kaptunk választ.
A BME VIK gólyatáborának honlapját szeptember végén sem lehet elérni, de más furcsaságot is találtunk.
A rendőrség szerint az elsősök nem voltak kiszolgáltatottak, mert a tábort bármikor szabadon elhagyhatták.
A gólyatáborok megújításán dolgoznak.
Egy sötétben vetkőzös "feladat" közben kidobálták a ruháikat az udvarra, cukorkát kellett egymás szájából adogatniuk, az ELTE BTK egy korábbi gólyatáborában pedig a szervezők etnikai és politikai alapon listázták a diákokat. Több tízezres követőbázissal rendelkező influenszerek álltak ki a nyilvánosság elé, és a TikTokon mondják el, velük mi történt egyetemi gólyatáborokban néhány éve.
Még "poénnak" számít-e, ha az elsősöknek a gólyatáborban tűző napon kell feladatokat végezniük órákon keresztül, ha stopperral mérik a zuhanyzási idejüket vagy ha éjszaka nem engedik ki őket wc-re? A témában Rácz Dominikát, a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány jogászát kérdeztük.
Aáry-Tamás Lajos az elmúlt 25 évben kiemelt jelentőséggel vizsgálta az egyetemi hallgatók méltóságát sértő helyzeteket. Azt ígéri, ebben az esetben is így fog eljárni.
Katonás fegyelem, munkatábori hangulat. Többek között így jellemezték a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karának gólyatáborát az intézmény jelenlegi és korábbi hallgatói, akik szerint legalább a 2000-es évek eleje óta "hagyomány," hogy a diákokra a tábor első néhány napján különböző kellemetlen megpróbáltatások várnak.
A HÖOK szerint fontosak a hagyományok az egyetemi közösségek számára, de ezeket időnként felül kell vizsgálni.
Nem a mostani lehetett az első alkalom, amikor elsősöket megalázó helyzetbe hoztak a BME VIK gólyatáborában.
A körömcsipesz, kisolló és energiaital mellett óvszert is tilos bevinnie a hallgatóknak a gólyatáborba.
35 milliárd forint keretösszegre pályázhatnak azok, akik valamilyen gazdasági hatást kiváltó innovatív termékeket és szolgáltatásokat hoznának létre. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem reméli, hogy a pályázható összeg oroszlánrésze az övék lehet majd.
A tervek szerint az UNISAT-7 olasz műhold fedélzetéről áll pályára a műegyetemi oktatók és hallgatók közreműködésével készült negyedik magyar műhold.